Meierovica biedrība
Par progresīvām pārmaiņām

Pārvaldīt vai izpārdot. Kā veicināt uzņēmumu labu pārvaldību

2011.gada 6.septembrī Meierovica biedrība sadarbībā ar biržu NASDAQ OMX Riga organizēja priekšvēlēšanu diskusiju par uzņēmumu labu pārvaldību.

Pirms iepriekšējām vēlēšanām 2010.gadā Meierovica biedrība par progresīvām pārmaiņām organizēja ekspertu un politiķu diskusiju par kapitāla tirgus attīstību Latvijā. Tolaik kā viens no pamat secinājumiem bija nepieciešamība uzlabot publisko uzņēmumu pārvaldi, ieviest starptautiski atzītus principus uzņēmumu pārvaldībā.

Ir pagājis gads. Kas paveikts labas pārvaldības principu ieviešanā? Kādai būtu jābūt publisko uzņēmumu pārvaldības politikai? Kāds informācijas apjoms par uzņēmuma darbību jāsniedz sabiedrībai? Kas un kā noteiks uzņēmuma darbības mērķus? Vai vajadzīgas uzņēmumu padomes, pēc kādiem principiem tās būtu jāieceļ? Vai nepieciešama centralizēta, no nozaru ministrijām atsevišķa uzņēmumu pārvaldes vienība/institūcija? Šos un citus jautājumus, palīdzot ekspertiem un mediju pārstāvjiem, uzdevām sešām partijām, kurām ir iespēja tikt ievēlētām 11.Saeimā.

Diskusijā piedalījās Arvils Ašeradens (Vienotība), Einārs Cilinskis (Nacionālā apvienība), Vjačeslavs Dombrovskis (ZRP), Jānis Grasis (ZZS), Anda Ozola (ŠRP LPP/LC), Igors Pimenovs (SC). Partiju priekšlikumus vērtēja eksperti: biržas NASDAQ OMX Riga valdes priekšsēdētāja un Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta valdes locekle Daiga Auziņa-Melnalksne, IBS Prudentia partneris, investīciju baņķieris Ģirts Rungainis, Sabiedrības par atklātību Delna padomes priekšsēdētāja Inese Voika, Amrop Baltics partneris, bijušais SIA “Latvijas Mobilais Telefons” padomes loceklis Viesturs Lieģis.

Partiju pārstāvjiem bija jāformulē partijas redzējums par 4 jautājumu blokiem, kas skar valsts līdzdalību uzņēmējdarbībā, uzņēmumu pārvaldības modeli, sabiedrībai sniedzamās informācijas apjomu par uzņēmumu darbu, valdes un padomes locekļu atlases kritērijus un atalgojumu, kā arī valsts kontrolēto uzņēmumu vēlamo ziedojumu politiku.

Pasākums notika Rīgā, viesnīcas Bergs stikla zālē.

Diskusijas atreferējums – BNS/Delfi

Diskusijas atreferējums – LETA/Apollo

Diskusijas atreferējums – Telegraf, komentārs

Diskusijas apraksts

Replika par uzņēmumu pārvaldību Latvijā – T.Linkaits, ir.lv

Komentējiet

log in to post a comment.